משפ' דלינוב
משפ' לוינוב
משפ' מיכה

פרוייקטים אחרונים

מתכוננים לשיפוץ: כל מה שצריך לעשות רגע לפני שמתחילים


בשעה טובה סיימתם לתכנן את השיפוץ שיהפוך את הבית שלכם למושלם-באמת, תיאמתם הכל עם אנשי מקצוע ובחרתם כל פריט ופריט עד רמת הבורג הבודד – ועכשיו הגיע הזמן לעבור לפסים מעשיים. עוד רגע מגיעים הקבלנים והפועלים, האם אתם והבית שלכם מוכנים לקראתם?

לעזוב או להישאר
השאלה אם להמשיך להתגורר בבית במהלך השיפוץ עשויה להיות תלויה בעיקר בשני גורמים:

היקף השיפוץ: אם מדובר בשיפוץ כולל בבית, ממסד עד טפחות, סביר להניח שתחפשו מקום אחר להתגורר בו בינתיים, כגון אצל משפחה או חברים. אם מדובר בשיפוץ של חלק קטן יחסית של הבית, חדר או שניים לכל היותר, אזי יתכן שתבחרו להמשיך לשהות בבית במהלך השיפוץ.

משך השיפוץ: תמיד קחו בחשבון שתהליך השיפוץ יחרוג מן המועד שקבעתם עם הקבלן. גם אם הוא מתחייב לעמוד בזמנים, גם אם הוא טוען שפרק הזמן שקבעתם כבר כולל דחיות אפשריות, עדיין כדאי לקחת טווח ביטחון נוסף. אל תאמרו לעצמכם "נו, אז נסבול עוד חודש" – כי אותו חודש עשוי להיראות שונה לחלוטין כשאתם בתחילתו או באמצעו. לפעמים מוטב לעזוב את הבית לחודש אחד מאשר לחיות בו באי נעימות.

מה עושים עם כל הרכוש
אם אתם משפצים את כל הבית או חלק משמעותי ממנו, יתכן שתעדיפו לארוז את כל הרכוש ולאחסן אותו במחסן למשך תקופת העבודה. אם אתם משפצים חדר אחד, תוכלו להעביר באופן זמני את כל הרכוש שנמצא בו לתוך אחד מן החדרים האחרים.

אם יש פריטי ריהוט גדולים שאתם מתקשים לפנות מן האיזור בו ייערכו השיפוצים, לכל הפחות כסו אותם היטב, עטפו אותם בשתי שכבות יריעות ניילון לפחות והשתדלו להרחיק אותם מן האיזורים שבהם מתבצעת עבודה מלכלכת במיוחד, כגון קידוח או צביעה. אל תקלו ראש בעניין הרהיטים שנשארים באיזורים הללו, משום שהניקוי שלהם לאחר סיום העבודה עשוי להיות מסובך במיוחד ואולי אף להצריך הזמנת אנשי מקצוע נוספים. ניקוי ספות באופן מיטבי, למשל, עשוי לדרוש שימוש בציוד וחומרי ניקוי מיוחדים.

טיפים לאריזת רכוש לקראת שיפוץ
מומלץ להתחיל לארוז את הרכוש כמה שיותר זמן מראש על מנת לא להיכנס ללחץ של השעות האחרונות.
אל תארזו תכשיטים וחפצי ערך אחרים, אלא פנו אותם מהבית.

ארונות ניתן לסגור בסרט דביק מנייר כדי שלא ייכנס פנימה לכלוך, ואת הדלתות ניתן לכסות ביריעות ניילון.

כלי מטבח מומלץ לעטוף בניילון בועות ("פצפצים") ולהכניס לארגז קרטון. בין הכלים כדאי להכניס בדים כגון מגבות או בגדים.
אם רכושכם מצטבר בארגזים, כתבו על כל ארגז את תכולתו על שלוש דפנות לפחות שאחת מהן היא המכסה. כך יהיה קל לאתר את הארגז המדויק שאתם צריכים גם בתוך מגדל גבוה של ארגזים.
 
 


החברה המובילה בישראל לעיצוב ושיפוץ הבית,

גבעתיים

רח' סירקין 5

סניף מודיעין

השדרה המרכזית 15, ליד סנטר 1

יצירת קשר

קבעו עוד היום פגישת ייעוץ ללא עלות!

אתכם מעל 25 שנה