משפ' דלינוב
משפ' לוינוב
משפ' מיכה

פרוייקטים אחרונים

​מטבח חכם: הדרך שלכם לחיים קלים יותר


הודות לפיתוחים טכנולוגיים מתקדמים, אנו נהנים כיום מחיים מהירים ונגישים יותר מאי פעם. אחת הדוגמאות המובהקות לכך היא יכולתנו לנהל באמצעות מכשירי הסמארטפון (המכשירים החכמים) שברשותנו, כמעט כל היבט מרכזי בחיי היום יום.

בתוך כך, אחת המגמות שצוברת תאוצה משמעותית היא התפתחותם של "בתים חכמים", כלומר, כאלה שמותקנות בהם מערכות המאפשרות שליטה מתקדמת על גופי תאורה, דלתות ואפילו על פיצ'רים שונים במטבח - שניתן להפעיל כיום באמצעות אפליקציות ייעודיות.

 
שגרת החיים הדיגיטלית הפכה להיות השגרה המובנת מאליה בחייהם של מיליוני אנשים בכל רחבי העולם. התפתחויות וחידושים טכנולוגיים מאפשרים לנו כיום לנהל את חיינו באמצעות מסכי מגע, מה שיכול היה להיחשב למדע בדיוני עד לא מזמן. דוגמא שיכולה לבטא התפתחויות טכנולוגיות באופן מובהק במיוחד, היא זו של "הבית החכם".

מה זה בדיוק בית חכם?
"בית חכם" היא הגדרה כוללת למערכות שליטה ובקרה מתקדמות, האחראיות על מגוון פעולות שונות במרחבי סביבות המגורים.

בין הפעולות הללו, ניתן למנות:
  • יכולת שליטה מתקדמת על הסטת וילונות ותריסים.
  • שליטה חכמה וחסכונית על גופי תאורה, כלי מטבח לסוגיהם (בעיקר מכשירים חשמליים) ועוד.
  • הפעלת מצלמות אבטחה חכמות באמצעות אפליקציות ייעודיות מתקדמות.
  • שליטה ובקרה מתקדמים על מערכות השקיה ובידור (טלוויזיות חכמות).
  • יכולת שליטה על קצב ועוצמת המים במקלחת.
  • שליטה ותפעול מרחוק של מערכות אזעקה.
המטבח הוא אחד המקומות בבית בהם מורגשת "המהפכה החכמה" בצורה משמעותית במיוחד. הסיבה לכך היא משום שהמטבח הוא חלל מרכזי וגדוש פעילות. שם אנו מרכזים מוצרי חשמל רבים המשמשים אותנו בעשייה מגוונת. האינטרנט של הדברים (IoT) מאפשר לנו לאט לאט להפוך את הבית, ובמיוחד את המטבח, למערכת חכמה שחוסכת לנו זמן ומאפשרת חיים קלים ונוחים יותר.
 
החל מכיריים מתקדמות שיודעות מה מתבשל בסיר ומתי הסרנו אותו, דרך מזווים חכמים שיודעים להתריע על מוצרים שעומד לפוג תוקפם ועוד, הנה מספר דוגמאות לפיתוחים שהופכים את המטבח שלנו לחכם באמת:

מגירות חשמליות
כיום ניתן לפתוח ולסגור מגירות במטבח באמצעות נגיעה קלה בכל נקודה בהן, מה שחוסך את הצורך להשתמש בידיים לשם כך.

ניהול מלאי מוצרים
במטבחים המתקדמים של היום, ניתן למצוא מערכות סריקת ברקוד ייחודיות. מערכות אלו מאפשרות לבצע מעקב אחר ניהול מלאי המוצרים והקניות באופן מיידי, באמצעות חיבור למקרר ולמזווה.

חוויית בישול מתקדמת
המטבחים החכמים מציעים לנו היום אפשרות להכין מתכונים עם טאץ' חדשני: שימוש במסכי מגע שעליהם פועלת תוכנה המלווה באופן אינטראקטיבי את תהליך הבישול. לכך יש להוסיף, כי המטבחים המתקדמים מאפשרים לנו להתחבר בצורה אלחוטית לאינטרנט מובנה וליהנות ממערכות בידור חכמות המותקנות בהם - המאפשרות לנו להאזין למוסיקה ולשחק במשחקים, בזמן שאנו אוכלים או מבשלים.

השף הרובוטי
חברת Moley שבסיסה באנגליה, עוסקת בפיתוחים טכנולוגיים מתקדמים, ובשנים האחרונות הצליחה לייצר אב-טיפוס של "רובוט-שף". מדובר ברובוט המסוגל לפעול באופן אוטונומי לחלוטין במטבח: ללמוד מתכונים, לבשל באופן עצמאי ולנקות אחרי עצמו. טרם הושקה גרסה עבור הציבור הרחב, אך נראה שהדרך אליה היא קצרה וממשית יותר מתמיד.

אין ספק שהמטבח החכם הוא חלק אינטגרלי ובלתי ניתן להפרדה מהבית החכם. לכן טוב נעשה אם נתחיל לשלב מכשירים חכמים במטבח כבר היום.
 
 


החברה המובילה בישראל לעיצוב ושיפוץ הבית,

גבעתיים

רח' סירקין 5

סניף מודיעין

השדרה המרכזית 15, ליד סנטר 1

יצירת קשר

קבעו עוד היום פגישת ייעוץ ללא עלות!

אתכם מעל 25 שנה