משפ' דליות
משפ' לויאן
משפ' מיכה

פרוייקטים שביצענו

מטבחים קטנים ויפים


"לא משנה עד כמה הדירה תהה גדולה, את המטבח שלי אני מעדיף קטן" מציין טרנס קונרן, מייסד רשת "הביטאט" ואחד מהמעצבים המובילים בעולם. ישנו אלמנט קסום ונכון במטבחים קטנים, הם הופכים את מלאכת הבישול למשחק של ממש, הם מגדירים את החלל, ומסייעים לזרימה, הם מאפשרים לנו לברור היטב את הכלים שלנו, ולהסתפק במה, שבאמת צריך, וכאשר מטבחים קטנים ומעוצבים מתוכננים נכון, הם נותנים מענה גם לשימושים נוספים, כמו אזור אכילה ואי בישול. כיצד להפוך מטבחים קטנים לפונקציונאליים? במה כדאי להשקיע, ועל מה כדאי לוותר?

פונקציונליות ונוחות היא שם המשחק
פונקציונאליות
האלמנט הראשון הוא הפונקציונאליות, כאשר מעוניינים לעצב מטבחים קטנים ויפים, יש לקחת בחשבון את הצרכים הבסיסיים של דיירי הבית. האם מדובר במטבח מבשל, היכן מתנהלת שגרת האכילה, האם נדרשים משטחי עבודה נוספים, שניתן להסב אותם גם לאחסון ואכילה? מטבחים קטנים ומעוצבים, נדרשים לתת מענה לכל השימושים, שנדרשים מהחלל.

נוחות
האלמנט השני הוא הנוחות, מלאכת הבישול, תהה קלה יותר, אם ישמר סדר הגיוני בין מכשירי החשמל ואביזרי הבישול, הצבת המקרר לצד משטח עבודה, תנור, שמירה על מרחק סביר, שמייתר את הצורך להלטט בין אזורים שונים, מצמצם את התנועתיות ומגביר את הריכוז. למעשה, מטבחים חכמים הופכים את מלאכת הבישול לנעימה יותר וזריזה.

פתרון לחללים קטנים
מטבחים ליחידות דיור מאופיינים במינימליזם, שעשוי להפוך אותם, ברבות הזמן ללא פעילים, או למטבחים בשימוש המוגבל לחימום אוכל ואחסונו. יצירת מטבח מבשל ביחידת דיור הוא אתגר בפני עצמו, אולם לזכות מטבח קטן זה עומד יתרון עצום מעצם השתייכותו לחלל המשותף. חלוקת השטח הציבורי למרחב אכילה, המשמש גם כמשטח עבודה נוסף, עיבוד מזון ומתחם לישיבה, מרחיבה באופן טבעי לחלוטין את המטבח, יוצרות תיחום נכון וברור יותר של החלל, ומדגימה, באופן המיטבי ביותר את עקרון עירוב השימושים, שהולך ונהיה רווח יותר ויותר.

חברת פרפקטו, מומחית בעולם השיפוצים עם ותק של מעל 30 שנה בתחום ושלושה אולמות תצוגה, המציעים את המותגים המובילים בעולם העיצוב ותשתיות הבינוי, לפרטים נוספים, שיחת ייעוץ ויצירת קשר, צלצלו אלינו : 072-33-80-505
 
 


החברה המובילה בישראל לעיצוב ושיפוץ הבית,

גבעתיים

רח' סירקין 5

סניף מודיעין

השדרה המרכזית 15, ליד סנטר 1

יצירת קשר

חייגו: 072-33-80-505
קבעו עוד היום פגישת ייעוץ ללא עלות!

אתכם מעל 25 שנה