משפ' דלינוב
משפ' לוינוב
משפ' מיכה

פרוייקטים אחרונים

מאוורר תקרה – כיצד מתקינים אותו בצורה נכונה


כשאנחנו רוכשים מערכת מיזוג, מזגן, אנחנו יודעים שבשביל להתקין אותו עלינו לבנות תשתית מתאימה בתוך הקירות לפני כן ורק לאחר מכן ניתן להתקין אותו על פני הקיר. שני התהליכים יתבצעו על ידי גורמים מקצועיים שמתמחים בכך, בין אם זה חשמלאי שיכין את התשתית וטכנאי מזגנים שיתקין את המזגן. 

כאשר אנחנו רוכשים מאוורר שולחן או רצפה, אין לנו צורך להתקין שום דבר, אנחנו פשוט יכולים להניח את המאוורר איפה שאנחנו רוצים וכך אנחנו מחליטים למעשה היכן הוא יעבוד והיכן הוא יקרר את החדר. המצב שונה כאשר מדובר במאוורר שאנחנו מבקשים להתקין בתקרה. 

מאוורר תקרה הפך עם השנים לאחד המוצרים הכי פופולאריים ונפוצים בתחום של מערכות קירור ומיזוג לחללי עבודה או חללי מגורים. יותר ויותר אנשים בוחרים להשתמש במאוורר תקרה ולו מהסיבה הפשוטה, שזה הרבה יותר זול, נוח ופשוט לשימוש. מה עוד שהוא מצנן את האוויר בחדר לא פחות טוב מכל מכשיר או מתקן אחר. 

השאלה היא, כיצד מתקינים מאוורר תקרה בצורה נכונה כך שהוא גם יעמוד זמן רב בלי שום בעיה וגם ישרת אותנו כמו שאנחנו רוצים. מן הסתם, אנחנו צריכים לבחון את הנקודות השונות שעומדות לרשותנו, בשביל להחליט כיצד להתקין אותו כך שאנחנו נוכל להשתמש בו בצורה נוחה והוא ישרת אותנו כפי שאנחנו רוצים. 
כיצד מתקינים מאוורר תקרה? 

ראשית נתייחס להתקנה של מאוורר תקרה באופן טכני. ההתקנה מתבצע על גבי התקרה, כשאת הכבלים אשר מקשרים אל מפסק ההפעלה, אפשר להתקין בתוך תעלות פלסטיק על מנת שלא יהיו גלויים, זה דבר פחות נעים ופחות מרשים, מבחינת העיצוב שלו. 

צריך לומר, ההתקנה צריכה ורצוי שתתבצע על ידי גורם מוסמך. גם אם אנחנו חושבים שיש לנו את הכלים ואת הידע לבצע את העבודה כנדרש, עדיין רצוי שנזמין גורם מקצועי שיעשה זאת בשבילנו, כך יגדלו הסיכויים שלא יהיו שום בעיות בתהליך ואנחנו נוכל ליהנות מהתקנה נכונה. 

שנית, עלינו להתייחס לשאלה כיצד מתקינים מאוורר תקרה ביחס למקום בו אנחנו בוחרים להתקין אותו. מן הסתם, אנחנו נרצה להתקין אותו במרכז החדר, לא במקום צדדי, זאת על מנת שהאוויר אשר הוא יוצר יגיע לכל פינות החדר. אם מדובר בחדר גדול, ייתכן ונעדיף לחלק אותו לאזורים ובכל אזור נתקין מאוורר תקרה. 

עוד נקודה שאנחנו צריכים לקחת בחשבון היא, העוצמה שלו. אם מדובר על מאוורר עוצמתי מאוד, אולי כדי לבחון אופציה שלא יהיה מותקן מעל מקומות רגישים, למשל, מעל המיטה שלנו. הרוח שהוא יוצר עלולה לגרום לנו לכאבי גב כשאנחנו ישנים ויהיה לנו קשה לקום מן המיטה בבוקר. לכן ייתכן ונרצה להזיז את המיטה או להזיז במעט את המאוורר לצד, ואז הוא לא יהיה מותקן ישר על הגב שלנו. 
 
 


החברה המובילה בישראל לעיצוב ושיפוץ הבית,

גבעתיים

רח' סירקין 5

סניף מודיעין

השדרה המרכזית 15, ליד סנטר 1

יצירת קשר

קבעו עוד היום פגישת ייעוץ ללא עלות!

אתכם מעל 25 שנה