משפ' דלינוב
משפ' לוינוב
משפ' מיכה

פרוייקטים אחרונים

דגשים לשיפוץ בניין משותף


ישנם לא מעט בנייני מגורים משותפים אשר נבנו לפני הרבה שנים ושיפוץ הוא צעד הכרחי להמשך מגורים בבניין. ישנם סוגים שונים של שיפוץ כגון תמ"א 38, פינוי בינוי, שיפוץ חיצוני, הוספת מרפסות ועוד. היתרונות העיקריים בשיפוץ בניין הם חיזוק הבניין, שיפור מראה חיצוני ופנימי של הבניין, הוספת מעלית, אווירת מגורים נעימה וכמובן גם עליית ערך הדירה.

השאלה העולה היא מה הדברים שצריך להחליט ולדאוג להם לפני תחילת השיפוץ?

בחירת "ועד שיפוץ הבניין"
הדבר הראשון שדורש החלטה הוא מי הם האנשים שייקחו חלק בניהול השיפוץ. אנשים אלה יכולים להיות אנשים שונים מאנשי ועד הבית, אפילו מומלץ לבצע הפרדה, והם אלה בלבד שיתנהלו מול הגורמים החיצוניים שבאים לשפץ ולעבוד.

הדבר השני שצריך לעשות הוא איסוף חתימות הדיירים להסכמה על השיפוץ. הדרישה החוקית היא שמעל 50% מכמות הדיירים צריכים לחתום על המסמך על מנת שיהיה אפשר להתחיל את השיפוץ.
 
החלטת סוג השיפוץ

לאחר שנאספו החתימות הדרושות על הדיירים להחליט איזה שיפוץ רוצים לעשות. כמובן שככל שהבניין ישן יותר ככה תעלה כמות השיפוצים הדרושים. ברוב המקרים הדברים הדרושים הם צביעה חדשה של הבניין (15,000 ש"ח לדייר), טיח חדש (20,000 ש"ח לדייר) וחיזוק עמודים (7,000 ש"ח פר עמוד.
*המחירים הנ"ל הם ממוצעים ועלולים להשתנות*.
 
מעלית הבניין
מעלית הבניין היא נושא בפני עצמו שלרוב גורר ויכוחים רבים בין הדיירים בנושא התשלום כאשר דיירים מסויימים לא מעוניינים לשלם על מעלית שהם לא ישתמשו בה. הנושא החשוב ביותר הוא החשיבות שבבחירת החברה המתאימה לעבודה הזאת. שיפוץ מעליות או הקמה של מעלית הינו נושא שאסור לחסוך עליו ולבחור אך ורק חברה מורשית אשר רשאית לעשות את הפעולות האלה בפיקוח של מהנדס.
 
בחירת איש מקצוע
נושא זה מתחלק לשתי אופציות. הראשונה היא לעבוד מול אנשי מקצוע שונים המתמחים בתחומים שונים וכל אחד עושה עבודה ספציפית. העלויות כאן עלולות להיות מעט יותר נמוכות כיוון שמשלמים לאיש מקצוע ישירות, אך ההתעסקות כאן היא גדולה כיוון שצריך למצוא אנשי מקצוע שונים ולעבוד מול גל אחד בנפרד.

האופציה השנייה היא לעבוד מול קבלן ראשי אשר מבצע את כל העבודה או שהוא ישיג את אנשי המקצוע השונים וישלם להם. העלות כאן עלולה להיות קצת יותר גבוהה כיוון שאנו צריכים לשלם בדרך עקיפה לבעלי מקצוע שונים ושהקבלן עדיין ירוויח משהו.
 
בחירת עורך דין
תפקיד עורך הדין בהליך שיפוץ בניין הוא משמעותי ביותר מהסיבה הפשוטה ביותר, תפקידו הוא לשמור על האינטרסים שלכם מול הקבלן. לכן, חשוב לבחור מישהו מנוסה אשר בקיא בכל הנקודות הקטנות כדי שאתם תקבלו את הטוב ביותר.
 
לסיום, שיפוץ בניין הינו פרוייקט לא קטן בכלל אשר כולל הרבה תעסוקה וכאב ראש. הטיפ הכי טוב הוא לא לחסוך בדברים הקטנים ולעגל פינות כי בסוף זה יעלה לכם ביוקר.
 
 


החברה המובילה בישראל לעיצוב ושיפוץ הבית,

גבעתיים

רח' סירקין 5

סניף מודיעין

השדרה המרכזית 15, ליד סנטר 1

יצירת קשר

קבעו עוד היום פגישת ייעוץ ללא עלות!

אתכם מעל 25 שנה